AB ,,Klaipėdos vanduo”

,,Ne pirmus metus renkamės įmonę UAB „Danis sauga“. Šioje įmonėje dirbantys instruktoriai yra tikri profesionalai, turintys didelę patirtį „Saugaus darbo uždaroje erdvėje“ mokymuose. Pirmą kartą išmėginę praktinius mokymus, supratome, kad mokymai „už stalo“ yra beverčiai, o darbuotojams saugaus darbo įgūdis atsiranda tik per praktinius kartojimus.
Iki šiemetinių mokymų mūsų įmonės darbuotojai žinojo vienintelę saugos priemonę saugiam patekimui į uždarą erdvę TRIKOJĮ, tai gera saugos priemonė, tačiau dažnu atveju neina jos pastatyti, nes uždarų erdvių įlipimo angos dažnai yra stačiakampės, per aukštai iškilusios nuo lygaus paviršiaus. Teko ieškoti sprendinių ir čia į pagalbą atskubėjo ekspertas Dainius Stulgys. Iki praktinių mokymų Dainius studijavo mūsų siųstas nuotraukas iš konkrečių darbo vietų, ieškojo veiksmingų saugos priemonių, kurios užtikrintų saugesnį darbą darbuotojams. Sprendinius jis pasiūlė ir per mokymus leido praktiškai išbandyti. Kiekvienas darbuotojas pabandė nusileisti į gylį su „lapeliu“ pritvirtintu prie įtemptos virvės. Įsitikinome, kad šis nusileidimo būdas yra daug paprastesnis ir universalesnis nei trikojis.
Darbuotojams didžiausią įspūdį paliko nukentėjusio darbuotojo gelbėjimo darbų atlikimas. Instruktoriai atsivežė manekeną, tad buvo smalsu išbandyti, ar įmanoma ištraukti be sąmonės esantį darbuotoją iš uždaros erdvės, nes LR įstatymuose nurodoma, kad uždaroje erdvėje esantį darbuotoją turi laikyti kitas darbuotojas už virvės. Todėl 70 kg sveriantį manekeną besimokantys darbuotojai traukė iš gylio tiesiog virvėmis. Pavyko … bet tik keturiems, o brigadose dirba po tris, iš kurių vienas gali būti nukentėjęs, kurį reikės gelbėti.
Mokymų metu instruktoriai įrodė, kad nukentėjusįjį darbuotoją, viršuje esantys du darbuotojai, tikrai gali išgelbėti, tik reikia turėti tinkamą įrangą ir kiek įmanoma dažniau praktikuotis ja naudotis, nes per praktiką įgaunamas įgūdis, kuris padės stresinėje situacijoje tinkamai reaguoti.
Visų besimokiusių darbuotojų vardu tariu nuoširdų AČIŪ Dainiui ir Vaidotui už profesionaliai bei įdomiai pravestus praktinius mokymus bei pasiūlytus sprendinius.”
,,Klaipėdos vanduo” vyresnioji darbuotojų saugos ir sveikatos specialistė Reanata Anglickienė